• Tehniskā apkope un remonts

  ziema
  winter
  Pieci

  padomi ziemai

  1.  Notīri stiklus!

  Notīrīt visu sniegu no savas automašīnas vējstikla, jumta un motora pārsega prasa laiku, taču tas ir viens no pirmajiem darbiem pirms sēsties pie stūres ziemā. Straujas bremzēšanas laikā sniega kupena, kas palikusi uz jumta, var pēkšņi slīdēt lejā, tādējādi traucējot redzamībai. Atceries, ka redzamība sezonas tumšajā laikā ir viens no būtiskākajiem aspektiem, lai uz ceļa justos pārliecināti! Ne tikai regularitāte atbrīvojot savu auto no nevajadzīgās sniega kārtas garantēs papildus drošību, uzmanība jāpievērš arī ziemas logu šķidrumam un logu slotiņu kvalitātei. Jāpārbauda arī logu šķidruma līmenis. Ja vējstikls apledojis, vispirms to vislabāk notīrīt ar skrāpi, lai nesabojātu slotiņas. Ja slēdzene vai logi aizsaluši, izmanto tikai kausēšanai speciāli paredzētos līdzekļus.

  2.Noregulē gaismas! 

  Pareizi noregulētas gaismas (ne par zemu, ne augstu) ziemas sezonā ir īpaši svarīgs sīkums, ko vislabāk pratīs paveikt profesionāļi. Ja gaismas precīzi noregulētas, tad jāpatur prātā, ka bremzēšanas ceļš ziemā dubultojas. Tuvās gaismas izgaismo ceļu apmēram 40 m attālumā, taču tālās gaismas nodrošina ceļa izgaismošanu 150 m attālumā. Atrodoties pie stūres, notiekošais uz ceļa jāvēro uzmanīgi. Skatam jābūt vērstam tālāk nekā parasti, lai laicīgi izvēlētos atbilstošākās gaismas, neapžilbinot pretimbraucējus. Uz nepārredzamiem ceļiem brauc piesardzīgi, ātrumu samazinot laicīgi, lai bremzēšanas ceļš būtu garāks un neveidotos kritiskas situācijas.

  3.  Izvēlies ziemas riepas!

  Atgādinām, ka ceļu satiksmes noteikti paredz, ka ar 1. decembri visām automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām, tāpēc nekad neatliec uz pēdējo brīdi ziemas riepu nomaiņu. Braukšana ar vasaras riepām ir bīstama, jo tieši ziemas riepas pie zemas temperatūras saglabā elastību, tā nezaudējot saķeri ar ceļa segumu. Ziemas riepām tiek izmantots speciāls gumijas sakausējums, kur pieļaujamajam protektora dziļumam ziemā ir jābūt vismaz 4 mm. Tieši spiediens riepās veido saķeri ar ceļu. Pārāk zems spiediens ziemas sezonā var būtiski apdraudēt braukšanu uz apledojušiem un apsnigušiem ceļiem. Bieži vien "melnais ledus" ir kritisko situāciju ierosinātājs, jo, lai gan ceļa segums izskatās slapjš, pašā apakšā ir plāna ledus kārta. Vienmēr novērtē ceļa seguma stāvokli pirms izvēlies ātrumu! Brauc bez straujiem rāvieniem, vienmērīgi, lai neizraisītu slīdēšanu un avārijas situācijas. ABS bremžu sistēma neļauj riteņiem bloķēties bremzēšanas laikā, taču ne vienmēr pasargās no riskantām situācijām. Neaizmirsti iztīrīt arī sasalušo sniegu un ledu riteņu arkās. Iegaumē, kvalitatīvas un atbilstošas Mitsubishi automobiļu ziemas riepas vienmēr atradīsi pie mūsu dīlera Skandi Motors.

  4. Veic pilnīgu automašīnas apkopi!

  Lai gan pieredzējušam autobraucējam tas var šķist pašsaprotami, ziemas sezonai sākoties, nekavējoties pārbaudi akumulatoru, kvēlsveces, bremžu stāvokli, motora eļļu un degvielas filtru automobiļiem ar dīzeļdzinēju. Regulāri veiktas automašīnas pārbaudes, izvēloties kvalitatīvu apkopes servisu, ir viens no  garantiem, ka uzticamais automobilis savu saimnieku nepievils, ja vien pats autovadītājs būs tālredzīgs un praktizēs apdomīgu braukšanas stilu. Mēs iesakām izvēlēties Skandi Motors servisu, kur strādā pieredzējuši speciālisti  un ir pieejami visi nepieciešamie instrumenti, diagnostikas sistēmas un aparatūra, lai parūpētos par Mitsubishi zīmola automašīnām.

  5.  Bez sniega slotiņas nekur! 

  Mūsu atgādinājums Nr. 1 - vienmēr glabā sniega slotiņu savā transportlīdzeklī. Tu nekad nevari būt drošs, kad snigs un putinās. Ziema mēdz pārsteigt!

   

   

   

 • Servisa_bloks_latvian

Sazināties ar dīleri par servisu