Informācija par riepu enerģijas marķējumu

Riepu enerģijas marķējumi nodrošina skaidru un vispārēju riepu veiktspējas klasifikāciju attiecībā uz rites pretestību, bremzēšanu uz slapjas virsmas un ārējo troksni. Marķējums palīdz patērētājiem pieņemt pārdomātus lēmumus. Tajā pašā laikā marķējums mudina ražotājus ieviest jauninājumus, lai riepas parādītos augstākā veiktspējas klasē, padarot braukšanu ekonomiskāku, drošāku un klusāku.

Smagiem sniega apstākļiem piemērotām riepām ir simbols “3 virsotnes un sniegs” vai “Alpu kalns”, kas arī atrodas uz šādu riepu sāniem. Ziemeļvalstu ziemas riepām, kas paredzētas lietošanai uz ledainas virsmas, būs jauns simbols, kas apzīmē ledus stalagmītu.

Standartizētos testus izmanto, lai novērtētu riepu veiktspēju visos 5 marķējumā norādītajos parametros. QR kods, kas nolasīts ar viedtālruni vai citu piemērotu lasītāju, ir paredzēts, lai sniegtu papildu informāciju no Eiropas Komisijas datu bāzes.
Faktiskais degvielas ietaupījums un satiksmes drošība lielā mērā ir atkarīga no autovadītāju braukšanas paradumiem:

  • Eko braukšana var ievērojami samazināt degvielas patēriņu;
  • Regulāri jāpārbauda spiediens riepās, lai optimizētu degvielas efektivitāti un saķeri ar slapju ceļu;
  • Vienmēr jāievēro droša bremzēšanas distance.

Lai iegūtu papildinformāciju, lūdzu, apmeklējiet Eiropas Savienības vietni, kas veltīta riepu regulēšanai.

* Riepas ar ledus saķeri ir īpaši paredzētas ceļa virsmām, kuras klāj ledus un kompakts sniegs, un tās drīkst izmantot tikai ļoti smagos klimatiskajos apstākļos (piemēram, aukstā temperatūrā). Riepu ar saķeri ar ledus izmantošana mazāk smagos klimatiskajos apstākļos (piemēram, mitros apstākļos vai siltākā temperatūrā) var izraisīt neoptimālu veiktspēju, jo īpaši attiecībā uz saķeri ar slapju ceļu, vadāmību un nodilumu.

Lejupielādēt doto tabulu var šeit!