• Braukšanas padomi

  18
  green-driving
  Ekoloģiska

  braukšana

  Pārslēdz ātrumus pie zemākiem apgriezieniem

  Ja tev ir automobilis ar mehānisko pārnesumkārbu, centies pārslēgt ātrumus pie zemākiem apgriezieniem-benzīna dzinējiem līdz 3000 apgr./min., savukārt dīzeļa dzinējiem līdz 2000 apgr./min. Ja tavam automobilim ir automātiskā pārnesumkārba, centies neizmantot sporta režīmu un "kick down" funkciju, kas uz laiku ieslēdz zemākus pārnesumus straujākam paātrinājumam.

  Pārslēdzies no 1. uz 3.pārnesumu

  Uz taisna un līdzena ceļa pārslēdzies no 1. uz 3. pārnesumu efektīvākai dzinēja darbības nodrošināšanai. Akseleratora pedāli spied liegi un ne tālāk kā līdz pusei.

  Paredzi ceļu satiksmes plūsmu

  Skaties tālāk priekšā, lai zinātu, kāda ir satiksmes plūsma. Izvairies no nevajadzīgas bremzēšanas. Jo mazāk apstāšanās, jo zemāks CO2 emisijas līmenis. 

  Saglabā nemainīgu ātrumu

  rauc ar nemainīgu ātrumu pēc iespējas augstākā pārnesumā. Piemēram, sasniedzot ātrumu 80 km/h, lielākajā daļā automobiļu ir ieteicams  pārslēgt augstāko pieejamo pārnesumu, lai tādējādi samazinātu degvielas patēriņu.

  Noslāpē dzinēju

  Ja tev nākas gaidīt ilgāk par piecām minūtēm, kas parasti notiek sastrēgumā vai pie dzelzceļa pārbrauktuves, noslāpējiet dzinēju, līdz ar ko tev izdosies ietaupīt līdz pat 0,5 l degvielas stundā. 

  Izslēdz gaisa kondicionēšanas sistēmu

  Izmanto gaisa kondicionēšanas sistēmu tikai tad, kad tas tik tiešām ir nepieciešams. Pētījumi parāda, ka tas ļauj ietaupīt degvielu apmērā no 2 - 10%. 

  Lieto borta kompjūteru

  Bort komjūters parāda, kāds ir degvielas patēriņš attiecīgajā brīdī, līdz ar ko tu vari saprast, kāda stila braukšana patērē visvairāk degvielas. 

  Piebremzē

  Vairāk nekā 50 % no nepieciešamās enerģijas automobilis patērē, lai pārvarētu gaisa spiedienu brauciena laikā. Jo ātrāk tu brauc, ko vairāk tiek patērēta enerģija, kā rezultātā pieaug degvielas patēriņš. Palielinot braukšanas ātrumu no 100 līdz 120 km/h, degvielas patēriņš palielinās par 20 %. Samazinot ātrumu līdz 90 km/h, tu varēsi ietaupīt līdz pat 10 % degvielas. 

  Izņem no automobiļa nevajadzīgās mantas

  Nepārvadājiet nevajadzīgas mantas automobilī. Piemēram, jumta bagāžas nodalījums palielina gaisa pretestību un arī degvielas patēriņu. Tāpēc nepārvadājiet nevajadzīgas mantas jumta bagāžas nodalījumā. 

  Aizver logus

  Braucot ar ātrumu virs 50 km/h, atvērts logs ievērojami pasliktina aerodinamiku. Braucot lielākā ātrumā, ir ieteicams izmantot gaisa kondicionēšanas sistēmu.

  Regulāri lieto kruīza kontroli

  Dodoties garākā pārbraucienā, kruīza kontrole ļaus tev saglabāt nemainīgu braukšanas ātrumu, taču neizmantojiet to, braucot augšup un lejup no kalna. Šajā gadījumā vadītājs spēs izvēlēties optimālāku braukšanas ātrumu. 

  Seko līdzi spiedienam riepās

  Regulāri pārbaudi spiedienu riepās. Vāji piepumpētas riepas rada lielāku pretestību. Ja riepā ir par 20% zemāks spiediens, tas var palielināt degvielas patēriņu par 3%. 

  Veic regulāru apkopi 

  Maini eļļu un eļļas filtru norādītajā laikā, regulāri veic tehnisko apskati. 

 • Servisa_bloks_latvian

Sazināties ar dīleri par servisu