Drošība

Kopš mirkļa, kad mēs sākām būvēt automašīnas, drošības vienmēr ir bijusi absolūta prioritāte. ASX modelis ir aprīkots ar inteleģentām drošības tehnoloģijām, kas gādā par pašažieru drošību.

FRONTĀLĀS SADURSMES NOVĒRŠANAS BREMŽU SISTĒMA (FCM)

Drošāk ar papildus uzraudzību

Uztver apkārtējos transportlīdzekļus un gājējus ar kameras un lāzera radara palīdzību. Palīdz novērst frontālas sadursmes vai mazināt to sekas, ja no sadursmes nav iespējams izvairīties.

 

Alt Text

JOSLU ŠĶĒRŠOŠANAS BRĪDINĀJUMA SISTĒMA (LDW)

Ja šķērsosiet līniju, auto brīdinās

Ja automobilis novirzās no braukšanas joslas, kad nav ieslēgts pagrieziena rādītājs, sistēma raida skaņas signālu un uzrāda brīdinājumu ekrānā.

AUTOMĀTISKAS TĀLĀS GAISMAS (AHB)

Gaismas pārslēgs jūsu vietā

Lai uzlabotu drošību, komfortu un atvieglotu braukšanu naktī, tālās gaismas automātiski pārslēdzas atpakaļ uz tuvajām gaismām, ja priekšā tiek uztverts transportlīdzeklis, pēc tam automātiski pārslēdzas uz tālajām gaismām, pretī braucošajam transportlīdzeklim aizbraucot.
Alt Text
AKLĀS ZONAS BRĪDINĀJUMA SISTĒMA (BSW)

Vairāk nebūs "aklo" zonu

Šī drošības sistēma izmanto aizmugurējā bamperī iebūvētus radara sensorus, lai uztvertu transportlīdzekļus jūsu aklajās zonās automobiļa labajā un kreisajā pusē. Kad BSW sistēma ir aktivizēta un pagriezienu rādītāji ir izslēgti, attiecīgajā ārējā atpakaļskata spogulī tiek uzrādīts indikators. Ja BSW sistēma “aklajā” zonā konstatē transportlīdzekli, un ir ieslēgts jūs automobiļa pagrieziena rādītājs, attiecīgajā sānu atpakaļskata spogulī indikators “Sadursmes risks” sāk mirgot, un atskan skaņas brīdinājuma signāls.
Alt Text
BRĪDINĀJUMS PAR SATIKSMI AIZMUGURĒ (RCTA)

Atpakaļgaitā ar pārliecību

Kad RCTA sistēma ir aktivizēta, kombinētajā mērinstrumentu panelī izgaismojas indikators. Ja aizmugurējā bamperī iebūvētie radara sensori uztver tuvojošos transportlīdzekli, kad transmisijas svira ir atpakaļgaitas pārnesumā, daudzfunkcionālās informācijas sistēmas ekrānā tiek uzrādīts brīdinājuma ziņojums, atskan skaņas signāls, un indikatori abos ārējos atpakaļskata spoguļos sāk mirgot.

Active Stability Control (ASC)

Ja jums ir šaubas, tad automašīnai tādu nebūs

Ja sistēma konstatē aizmugurējo riteņu izslīdēšanu, ārējais priekšējais ritenis tiek piebremzēts, lai atgrieztu automobili tā izejas pozīcijā. Ja sānslīde tiek konstatēta priekšējiem riteņiem, tad tiek piebremzēts iekšējais aizmugurējais ritenis, lai izlīdzinātu automobiļa gaitu.
Alt Text
PALĪGSISTĒMA KUSTĪBAS UZSĀKŠANAI KĀPUMĀ (HSA)

Nekādas ripošanas atpakaļ no kalna

Uzsākot kustību kāpumā, palīgsistēma pietur bremzes vēl 2 sekundes pēc bremžu pedāļa atlaišanas, tādējādi neļaujot automobilim ripot atpakaļ.
Alt Text
Septiņi drošības spilveni

Aizsardzība automašīnā ikvienam

Sadursmes gadījumā, lai jums un pašažieriem nodrošinātu drošību, ASX ir aprīkots ar 7 drošības spilvenu sistēmu. Priekšējie, sānu, aizkarveida, kā arī vadītāja ceļgalu gaisa drošības spilveni samazina traumu gūšanas risku un smagumu sadursmes gadījumā.